Jdi na obsah Jdi na menu
 


Ordinace v růžové zahradě-Kdo je kdo

16. 7. 2007

Kdo je kdo
MUDr. Gita Petrová - Daniela Šinkorová
Atraktivní, rozvedená tmavovláska. Miluje Čestmíra Mázla a svou profesi. Řeší potíže dcery Sylvy, sestry Lucie a všech, kdo potřebují pomocI. Ale nejdřív bude trochu odpočívat. S Čestmírem odjíždí do vysněného Madridu, aby se vrátila do osudových komplikací.

MUDr. Čestmír Mázl - Petr Rychlý
Ješitný, charismatický, skvělý operatér a diagnostik. Pracuje v nemocnici i v soukromé ordinaci. Sukničkář, kterého teprve Gita dokázala zklidnit. Teď se hřeje v její péči i se synem Jakubem. Přichází ale nejtěžší období jeho života.

Zlata AdamovskáMUDr. Běla PÁLENÍKOVÁ - Zlata Adamovská
Pediatrička, vtipná, řízná. Přísná na sebe i okolí, hodná k dětským pacientům. Žena s životní ironií, nadhledem a bohatou minulostí. Ale co současnost? Najde tahle temperamentní zrzka někoho, kdo s ní dokáže žít?

MUDr. Marek Kroupa - David Suchařípa
Výborný lékař, primář kamenické gynekologie. Oblíbenec pacientek a vášnivý cyklista. Rozvedený, stará se o syna Tondu. Zdánlivě o nic v životě neusiluje, a paradoxně, všechno hezké si ho najde samo. Bojí se vážnějšího vztahu, ale stejně do něj spadne.

MUDr. Aleš Čížek - Ladislav Potměšil
Gynekolog penzista, vypomáhá v ordinaci i v nemocnici. U pacientek i kolegů vzbuzuje důvěru, má nadhled, šarm a vtip. Jeho manželství s vrchní sestrou gynekologického oddělení Vendulkou pokládají všichni za ideální.

Vendulka Čížková - Veronika Jeníková
Navzdory něžnému jménu, rázná žena. Jako vrchní sestra vzbuzuje respekt lékařů i pacientů. Aleše má ráda, ale na romantiku nedá - v jejím věku, prosím vás! Co byste chtěli? Všechno musí být „šup šup“.

Markéta Vorlová - Jitka Čvančarová
Sestra, které mohou její kolegyně jenom závidět - krásná, milá, vtipná ... A teď navíc šťastná. Žije s pediatrem Prokopem a dočkali se vytouženého syna Štěpána. Co můžou od života ještě chtít? Něco by se jistě našlo.

Ondřej SokolMUDr. Prokop HRUBÝ - Ondřej Sokol
Přitažlivý pětatřicátník, který to umí s dětmi i se ženami. Markéta a syn Štěpán jsou pro něj v životě to nejpřednější, ale zároveň už mu začíná být kamenická pediatrie trochu těsná. Táhne ho to na neurologii do Prahy.

Lucie Hrušková - Ivana Jirešová
Doba, kdy heslem téhle šarmantní a potřeštěné barmanky bylo "neřeš a žij", už je pryč. Bláznivý milostný vztah s doktorem Hruškou, jejich nepodařené manželství a rychlý rozvod ji vyléčily z naivity. Možná.

MUDr. Tomáš Hruška - Jiří Langmajer
Ambice, inteligence a sebedůvěra očividně nejsou v životě všechno. Jako primář v nemocnici selhal, jako manžel také. Odjel si léčit rány do Německa, kde má dceru, poté se dal zaměstnat v Praze na soukromé gynekologické klinice. Uvidíme, jak dlouho tam vydrží.

MUDr. Adam Suk - Josef Pejchal
Z benjamínka kamenické gynekologie, přezdívaného „Brabčák“, se stal suverénní lékař, oblíbenec pacientek i sester. Jedna z nich, Gábina Šímová, mu v tom přerodu dost pomohla. Žijí spolu a teď zrovna přemýšlejí, co dál.

Gábina Šímová - Sandra Nováková
Vystonala se z lásky k primáři Hruškovi, přestala ostatním dělat naschvály a je z ní prima kamarádka a dobrá sestřička. S Adamem se k sobě hodí – ona je živel a on trochu ohně do života potřebuje.

MUDr. Vojta Kaňka - Michal Holán
Mladý lékař, donedávna ještě student. Hned po studiích se vrátil do Kamenice a vypadá to, že se uchytí na zdejší gynekologii. V milostném životě už tak jasno nemá. Podvedl Sylvu Petrovou, se kterou chodil, a ta mu to jen tak neodpustí.

Sylva Petrová - Veronika Nová
Prožívá smolné období. První velká láska, Vojta, ji zklamal a hotelová škola ji nebaví; navíc hodně výuky zameškala kvůli nemoci. Naštěstí má světem protřelou kamarádku Lenku Váchovou, ta Sylvu nasměruje.
Lenka Váchová - Barbora Petrová
Do USA odlétala jako nešťastné kuře a vrátila se jako sebevědomá labuť – někdy až moc sebevědomá. Chce od života všechno a hned teď - peníze, dobrou práci i zábavu. Nechce se vázat.

Marie Johnsson - Michaela Dolinová
Žije s architektem Richardem Petrem, Gitiným prvním manželem. Teď jsou zrovna v Itálii, ale Marie už má zapakováno a chce Kamenici překvapit: vrátí se s novou barvou vlasů. Kamenice ji ale překvapí také. A mnohem víc!

Ing. arch. Richard Petr - Aleš Procházka
Architekt, zahleděný do sebe a své práce. Projektuje domovy jiným a občas si nevšimne, že základy toho jeho nejsou zrovna nejpevnější. Naštěstí si umí vybrat partnerky, které ho dokáží podržet. S jejich dospělými dětmi ale už tak dobře nevychází.

Mirka Kovaříková - Kristýna Kociánová
I tahle baculatá sestřička podlehla po nástupu do ordinace kouzlu primáře Mázla. Naštěstí se zachoval jako džentlmen a Mirka jednostranný vztah přestála bez úrazu. Teď si užívá lásky z barmanem Davidem – toho jí schválil dokonce i přísný tatínek Kovařík.

Bobina Tomanová - Miriam Kantorková
Dobrý duch kamenické nemocnice. Sestra, která je na oddělení tak dlouho, že už téměř patří k inventáři. Všem tyká, o všem chce být informovaná, každému poradí a nikomu neublíží.

Míša Prouzová - Magdalena Zimová
Po neúspěšných vztazích už začínala být zatrpklá. Ale pak se do ní zamiloval sám ředitel nemocnice Bílý. Čekají spolu dítě a mají před sebou hezkou budoucnost, kterou si oba zaslouží.

MUDr. Karel Bílý - Igor Chmela
Jako ředitel vede nemocnici pevnou rukou, ve vztahu s rozvedenou matkou tří dětí byl ale poslední kolo u vozu. Proto není divu, že si našel Míšu. V poslední době často jezdí do Prahy - kdo ví, co se chystá.

Zuzana Tichá - Veronika Gajerová
Nejhubatější ze všech kamenických sestřiček. Občas na ni nemá ani její šéfka, doktorka Páleníková. Poté, co marně líčila pasti na Prokopa Hrubého, zaplula Zuzana do klidného vztahu s primářem dětského oddělení Pantoflíčkem.

MUDr. Jan Pantoflíček - Ota Jirák
Pohodář a optimista, nedlouho před důchodem. Přející, laskavý člověk, kterého si váží kolegové i pacienti. Vztah se Zuzanou mu hezky prozářil posmutnělý mládenecký život.

MUDr. Petr Pavlis - Jiří Štěpnička
Jako primář i jako anesteziolog v kamenické nemocnici je nedostižný. V partnerském životě je spíš váhavý střelec. Kvůli Běle Páleníkové se konečně rozhoupe k rozvodu, aby se k manželce Zdeně vrátil. Zpátky doma ale šťastný není.

Zdeňka Pavlisová - Jana Břežková
Nešťastná, neurotická žena, která ničí sebe i své okolí. Neunesla vážné onemocnění, pokusila se o sebevraždu a doposud není psychicky v pořádku.

Nany Pavlisová - Lenka Ouhrabková
Dcera primáře Pavlise je nešťastná kvůli rodičům. Ale jen do té doby, než ji samotnou skřípnou velké životní problémy, spojené s Vojtou Kaňkou.

Leona Hrubá - Alena Procházková
I ve svých letech živel. Stále na lovu. Muži ji ale mají rádi, protože rozdává pozitivní energii. Možná někdy až moc.

Dorka Poláková - Lucie Černíková
Vztah s Kosmatou pro ni byl nakonec zátěží. Je mladá a usedlý Kosmata ji bavil jen chvíli. Kolem potratu si prožila své. Luboš Kosmata - Alexej Pyško Šéf baru U vidlí. Myslel si, že s Dorkou už zůstane. Ale ztráta miminka otřásla jejich vztahem víc, než čekal.

David Griga - Richard Trsťan
Klidný, bezproblémový, snášenlivý. A do Mirky zamilovaný. Ideální partner.

MUDr. Táňa Kroupová - Jana Malá
Rentgenoložka, která i po rozvodu s Kroupou tak nějak počítá. V obdobích, kdy je bez partnera chce, aby Marek řešil její frustrace a problémy

Naďa Mázlová - Kateřina Pospíšilová
Dlouhonohá modelka, s permanentní letenkou do celého světa v kapse. Ale když je třeba, na otce ani mladšího brášku nezapomíná a umí je podpořit. Jakub Mázl - Ladislav Ondřej Věrný povahový otisk svého otce. Vtipný puberťák, který má většinu věcí na háku.

Tonda Kroupa - Martin Zdráhala
Roztomilý prvňák, kvůli kterému je jeho otec Kroupa ochotný se přetrhnout.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář